piątek, 4 stycznia 2013

Będę spisywać

Większość dietetyków i psychodietetyków zaleca spisywać wszystko co się jadło danego dnia - z kilku powodów. Po pierwsze - żeby kontrolować to co się naprawdę zjada, wiele z tego co trafia do ust a potem tam gdzie nie chcemy - czyli odkłada się w postaci tłuszczu - umyka naszej uwadze. Wydaje nam się, że jemy niezbyt obfite posiłki, mniejsze niż inne osoby które obserwujemy, a mimo to nasza waga rośnie. Aby przytyć 1 kilogram w ciągu dwóch miesięcy wystarczy codzienny nadmiar nieco więcej niż 100 kcal. Najczęściej stopniowy wzrost wagi nie jest spowodowany tym, co jemy w trakcie posiłków, ale tym co jemy poza nimi, bezmyślnie i nie do końca świadomie.

Podjadanie to najczęstsza przyczyna nadwagi u świadomych żywieniowo osób. Jemy posiłki zdrowe, bez nadmiaru tłuszczów i nieprzetworzonych węglowodanów, z dużą ilością zdrowego białka i warzyw. Najczęściej wybieramy do picia wodę, nie słodzimy kawy i herbaty. Gdzie tkwi problem? Dlaczego nie możemy schudnąć a przeciwnie, tyjemy? Problem tkwi w tym, co jemy poza posiłkami – przechodząc przez kuchnię chwycimy owoc czy ciastko, wyjmując coś z lodówki skubniemy kabanosa, zjemy coś co zostało z obiadu – na stojąco, przy blacie kuchennym.

Dzienniczek jest po to, by zastanowić się nad każdym kęsem. Niestety jeżeli chcemy schudnąć musimy się kontrolować. Nie trzeba głodować, ale uważać przez cały dzień na to co się je - tak!

1 komentarz:

  1. Aktualne ogłoszenia z Radomia i okolic Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom. Wejdź i dodaj bezpłatnie swoje ogłoszenie lub przeglądaj najnowsze oferty z Radomia. Szybko, sprawnie, bez aktywacji, bez logowania i rejestracji. Do każdego ogłoszenia drobnego możesz dołączyć aż dziesięć zdjęć, całkowicie bez żadnych ukrytych opłat. Potrzebujesz sprzedać samochód? Odszukanie tego odpowiedniego serwisu ogłoszeniowego w Radomiu wymaga czasu. Wejdź na nasz serwis Radom Lokalne prezentujący ogłoszenia drobne z Radomia bez przymusu rejestracji. Dodasz w tym miejscu ogłoszenie za darmo. Możesz dodać bezpłatnie kilka zdjęć do swojej oferty i ogłoszenia. Ponadto są tu oferty firm i usług z Radomia - Serwis Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom udostępnia też katalog lokalnych firm. Dostępna jest wyszukiwarka, która pomoże podczas poszukiwań ofert i anonsów. Codziennie zagląda do niego setki zainteresowanych osób z Radomia. Serwis z ogłoszeniami Radom Lokalne - Darmowe ogłoszenia Radom pomógł już wielu osobom odnaleźć interesującą ofertę pracy, samochód czy pięknie mieszkanie. Zapraszamy !

    OdpowiedzUsuń